15 yıl kaçtı, zaman aşımını fırsat bildi… Bodrum’da evlendi… Nikahı CHP’li başkan kıydı

İstanbul’da tekstil işiyle uğraşan Murat Şengöçen ile Zuhal Şengöçen’in üç çocuğundan biri olan Burak Şengöçen, 24 Eylül 2004 tarihinde kız arkadaşı N.T.’yi de yanına alarak Yeşilköy’de bir kafeye maç izlemeye gitti. O sırada N. T.’nin eski erkek arkadaşı Fatih Yavuz ve arkadaşları da oradaydı. Bir süre sonra 4 genç Burak Şengöçen’i dışarı çağırdı. Şengöçen, tanımadığı 4 gençle bir anda tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüştü.

Olayda kasığından ve karnından bıçaklanan Burak Şengöçen kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olayda Fatih Yavuz, Ferhat Günay ve Fırat Çağrı Yıldırım yakalanırken, cinayetin 1’nci dereceden zanlısı olarak görülen ve bir dönem Anavatan Partisi’nde belediye başkanlığına aday olan ünlü avukat Fikret Aslan’ın oğlu Serhat Aslan kayıplara karıştı.

4 yıl süren davada Fırat Çağrı Yıldırım beraat ederken, Fatih Yavuz ve Ferhat Günay ölümle biten kavgaya karışmak suçundan 9 yıl 2 ay hapse çarptırıldı. Firari sanık Serhat Aslan’ın ise Londra’da hayatına devam ettiği ortaya çıktı.

ZAMAN AŞIMINA UĞRADI

Cinayet yıllarca gündemden düşmezken, hakkında “kırmızı bülten”le yakalama kararı çıkartılan Aslan’a hiçbir zaman ulaşılamadı. Acılı ailenin adalet arayışı sonuç vermedi ve dosya 2020 yılında zaman aşımına uğradı.

GÖRKEMLİ BİR DÜĞÜNLE EVLENDİ

Sabah’ın haberine göre, Aslan’ın davanın zaman aşımına uğramasının ardından Türkiye’ye döndüğü ve geçtiğimiz Temmuz ayında Çanakkale’nin Bozcaada İlçesi’nde görkemli bir törenle dünya evine girdiği ortaya çıktı. CHP’li Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can’ın kıydığı nikahta katil zanlısı Aslan, yaşamını S.T. ile birleştirdi. Nikaha Çanakkaleli siyasetçiler başta olmak üzere iş dünyasının tanınan isimleri bir araya geldi.

“BİR GÜN BİLE CEZAEVİNDE YATMALIYDI”

Düğün haberini görünce bir kez daha yıkıldığını söyleyen acılı baba Murat Şengöçen, “Hergün ölüyorduk, bu haberle bir kez daha öldük. 20 yıldır evlat acısı yaşıyorum, acım geçmedi ve ölene kadar da bu acı benimle. Bu nasıl bir adalet anlamış değil. Benim oğlum mezarda ve oğlumu öldüren bu kişi bir gün olsun bile tutuklanmadı. Düğün yapıp hayatına devam ediyor. Size soruyorum, bunu hangi vicdan kabul eder?” dedi.

Türkiye’nin gündemine “Hubble Bubble ” cinayeti olarak düşen olay da Burak Şengöçen’in babası Murat Şengöçen oğlunun katilinin yakalanması için eylem yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x