Akfen Holding’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Hayata Geçirdiği “Göründüğü Gibi Değil” Filmi Yayında

Akfen Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde güçlü ve etkileyici bir kampanyayla, kadınlara atfedilen kırılganlık algısını yıkmayı ve onların gerçekte sahip olduğu direnç ve gücü vurgulamayı hedefliyor. Ana maddesi cam olan Rupert Gözyaşı’nın olağanüstü dayanıklılığını sembolize eden bu kampanya, kadınların toplumdaki direncini ve zorluklar karşısındaki gücünü gözler önüne seriyor. 

Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) Türkiye’de imzalayan ilk Holding unvanına sahip Akfen, bu özel günü sadece bir reklamla değil, aynı zamanda iş ve sosyal hayatta kadınların eşitliğini destekleyen çeşitli projelerle de anlamlandırıyor ve cinsiyet eşitliği için küresel dayanışmayı destekleyen bir öncü olma hedefiyle faaliyetlerine devam ediyor.

Akfen Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara yönelik algıları değiştirmeyi amaçlayan güçlü ve dokunaklı bir projeye imza atıyor. Projede Rupert Gözyaşı’nın dayanıklılığı, kadınların kırılgan olarak görülen ancak aslında gösterdikleri direnç ve gücü vurgulayan bir metafor olarak kullanıyor.

Rupert Gözyaşı, yüksek sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra suya bırakılan ve soğudukça sertleşen camdan oluşan nadir bir yapı olarak biliniyor. Ana maddesi cam olan bu benzersiz yapı, kadınların toplumdaki dayanıklılığını ve gücünü sembolize etmek için Akfen Holding’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü filmine hayat veriyor.

Filmde, gözyaşı şeklindeki cam damlanın ısıtıldıktan sonra eriyerek suya düşüşü ve darbelere dayanıklı olarak gösterilmesi, kadınların kırılganlık algısının aksine, baskılara ve zorluklara karşı ne denli güçlü olduklarını anlatıyor.

Akfen Holding’in bu anlamlı projesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’yle birlikte dijital platformlarda yer alacak. Öte yandan film çekiminde ortaya çıkan Rupert Gözyaşları da Akfen Holding’in İstanbul’daki merkezi Levent Loft’da ve Loft Art sanat alanında Mart ayı sonuna kadar sergileniyor.

Kadınların toplumdaki yerini güçlendirme ve farkındalık yaratma adına Akfen Holding, sadece bu filmle kalmayıp, kadınların iş ve sosyal hayatındaki eşitliğini destekleyen çeşitli girişimler ve projelerle de öne çıkmaya devam ediyor.

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından iş hayatında kadın-erkek eşitliğini sağlamak amacıyla farkındalık yaratmayı hedefleyen Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) Türkiye’de imzalayan ilk Holding unvanına sahip Akfen Holding, aynı zamanda cinsiyet eşitliği için küresel bir dayanışma hareketi olan HeForShe’ye de destek veriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x