Turgut Altınok’tan hodri meydan: Özür dileyip istifa etmesi lazım

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok bir TV kanalında katıldığı programda, kendisi hakkında Antalya’da 600 adet dairesi olduğu iddialarını ortaya atan Gazeteci Murat Ağırel’e yönelik net ifadeler kullandı. Altınok, bu dairelerin tapusunu araştırıp ortaya çıkarmayanın namert olduğunu söyledi.

 “MAL VARLIĞIM BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLE BERABER AZALDI”

Altınok, mal beyanı üzerine spekülasyonlara da cevap vererek şöyle konuştu:

“Altınok’un bütün hayatı ülkesine, vatanına, devletine hizmettir. Ne mal ne makam hırsım olmadı. 4.kuşak tüccar ailenin çocuğuyum. Mal varlığını açıkladık. Bu adam 20 sene belediye başkanlığı yaptı, mal varlığı azalmış. Bunun neyini tartışıyorlar anlamadım. 20 yıldır görev yaptım. Keçiören Belediyesi’nden ihale alıp bir tane zengin olan yok. 20 yıldır görev yapıyorum. Çoluğum çocuğum benim makam arabama binmemiştir.”

600 DAİRENİN TAPUSUNU BULMAYAN NAMERTTİR

Ankara’da yapılan anketlerin sonuçlarını görenlerin kaybedecelerini anladıkalrını da sözlerine ekleyen Altınok, “Yalan, iftira, çamur kampanyasına başladılar. Benim saklayacak bir şeyim yok. Altınok özü birdir sözü birdir. Belediye başkanı seçilir seçilmez bütün vergiyle ilgili ilişiğimi kestim. Benim artık ticaretle işim yok. Antalya’da 600 tane dairem varsa tapusunu çıkartmazsa namerttir. Eğer 600 dairelik tapuyu çıkarmazsa özür dileyip istifa etmesi lazım. Aldığımız gayrimenkuller zamanında tarlaydı. Mal varlığımızı açıkladığımızda biz ada parseline kadar her şeyini açıkladık.” diye konuştu.

“LONDRA’DAKİ EVİ KAÇ LİRAYA ALDIĞINI AÇIKLASIN”

ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın kendisi hakkındaki söylemlerine de cevap veren Altınok, “Tunalı’da yerimiz var belediye başkanı olmadan önce almışım. Tunalı’da 4 katlı bir bina değil bir binanın 8’de birinin 0.50’si şahsıma ait. Biz adasına parseline kadar hepsini bunu yazdık. Belli makamda olan insanlar, Londra’daki aldığı evin kaç liraya aldığını açıklasın. Oturduğum evin fotoğrafını çekip bunu sosyal medyada yayımlıyorlar. Şu an oturduğu ev 25 milyon lira. 25 milyon liralık evi nereden aldın, nasıl aldın? Bizim mal varlığımız belediye başkanı olmadan önceki mal varlığımız.” Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x